coworking Družstvo

autoři: Tereza Kučerová, Patrik Zamazal

realizace: 2023

autor fotografií: Lukáš Žentel

realizace interiéru: OBA2( FLX SPOL. S R.O.)

Coworking se nachází v 1. patře v budově tzv. Domu služeb postavených v 60. letech minulého století. V domě se nacházeli kancelářské prostory výrobních družstev a pak byl prostor provozován jako posilovna.

Pro účely coworkingu jsme oba boční trakty rozdělili skleněnými příčkami na jednotlivé soukromé kanceláře, hlavní středová loď s výhledem na pardubickou hlavní ulici třídu Míru, je věnována společným prostorám. V části orientovaného vnitrobloku, kde se nalézá společná kuchyně, jsme na střechu stávající kolárny umístili novou terasu.

Interiér je volně inspirován obdobím 60.let v českém designu a navazuje tak na dobu , kdy byl Dům služeb postaven místo původní synagogy.

Odkazem na toto období jsou organické tvary a geometrický vzor trojúhelníků. Barvy pastelově žluté, šedé a bílé jsou spojujícím prvkem celého interiéru.

V autorských prvcích navržených na míru využíváme materiály jako potisknutá překližka, heraklit apod. a nebo výrobky současných českých designérů (Martin Foret, J. Juřica TON, BOMMA, Polstrin atd.) případně recyklovaný nábytek v novém kabátu ( skořepinová křesla Navrátil).

Autorsky navržené jsou kromě potisku stolů i kusové koberce.

Cooworking má svoje vlastní logo a jednotný grafický styl. Autorem je Roman Černohous.

Pojem Družstvo získává v 21. století v tomto kontextu nový význam. Velkorysý společenský prostor vybízí ke vzájemnému setkávání, navazování nových spoluprací a přátelství.