zahradnictví Jan Holub

autor: Patrik Zamazal

spoluautoři: Zuzana Malá, Jindřich Mrkva, Radomír Pospíšil, Lukáš Bartoš, Jan Weyr

realizace: 2020

hlavní dodavatel: ZDRAVÉ DOMY s.r.o.

subdodavatelé: Jiří Jelínek JJ-Konstrukt, "FARMER"CO Łukasz Kłósek, N STAVBY, Sklenářství Jelínek, Ivo Toncr, Truhlářství Šváb, Betel s.r.o., Sanol spol s.r.o.,Delta Light s.r.o., ESB Bílek, Instalatérské práce Ticháček, FAKSA-STRAKA, s.r.o., Petr Vaníček, Miroslav Dostál, ZNAČKOVÁ OKNA.

investoři: Hana a Jan Holubovi

užitná plocha: 603 m2

zastavěná plocha: 887 m2

autor fotografií: Lukáš Žentel

Firemní sídlo, administrativní budova, expediční sklad. To vše zní neosobně, vybavuje se asfalt, hliníková fasáda, plastová okna ve firemních barvách, svítící logo z plexiskla, korkové nástěnky a vypínače Tango. Plastové clony u expedičních skladů, studené zářivkové světlo. Kuchyňka vyřazená z šéfova starého bytu.

Majitel zahradnictví pan Holub to chtěl jinak, ale projekty které si nechal zpracovat před námi, jely po těchto kolejích. Náhoda nás svedla dohromady a po chvilce povídání a rychlé skice se rozjela plodná spolupráce. Vznikl tak prostor pro společné setkávání kolegů, klientů a kamarádů. Srdcem domu je jídelna, kde v zimě hoří oheň v krbových kamnech a v létě se obědvá na navazující stinné terase. Hlavní místnost vystihuje a podporuje atmosféru rodinné firmy. Kancelářské prostory jsou řešeny minimalisticky, ale vřele. Dřevěný pohledový strop, prkenná podlaha a exaktní stavební detaily dřevěných stavebních prvků přináší do pracovního dne noblesu a radost. Dřevěná fasáda administrativní budovy přesahuje do expedičního foliovníku a zceluje tak celou kompozici staveb. Konstrukčně se jedná o dřevostavbu stavěnou systémem Two-by-four letmou montáží. Založení stavby je na mikropilotech. Obklad fasády a podlahy jsou z modřínového dřeva. Střecha je z EPDM přitížena extenzivní vegetační vrstvou. Konstrukce expedičního foliovníku je ocelová, žárově pozinkovaná.